Confessions Of A Kiambu Maid, Minx, Real Life Stories, Secrets

The Intimate Confessions Of A Kiambu Maid – Part 2

Transcription Reke gwire, my dear, arume matiendaga mundu wa kanitha, urehage ukanitha nginya uriri. Muthuri arenda gukugarura, arenda umuigire itina wega, na we urehage ukanitha waku hau ati “Hutia kahora”. Riu “hutia kahora” ni kuuga atia? Kai atare ukaiga maguru mothe at ease, ukamunengera kiria arenda nginya mundu ucio akonaga ta wena ngoma, e nginya kumuinirira ukamuiniria piu! Ui ta, nkt… Wee ni kii uruiga wee… Noo nyende ni direrehe mundu wakwa ukorwo wee hau wee onere gwiko ni kuuga atia. Ni ukahe mundurume nginya akiiciiria kana ni anaheo githemba kiu, riu akoona “Hapana!”, na gutire gwa kinya muthenya angitaganirio maguru githemba giki, na tuu gutagania maguru. Ni ukarekaga nginya akahutia akaigua “Yes, ee theinie”, na ti ithero ri huu, ni wera wee huu. Reke giikwire, ukanitha dwendagwo uriri. Tiga kurehaga ukanitha uriri na meciria maingi uriri na stress uriri, ni kio urathie ukahoria. Wa maanisha ni guthie ku-meet mundurume, thie u-meet mundurume na ngoro yaku yothe na utwite itua na meciiria maku mo? Mothe! No bure wakuua stress ciaku ciothe utware uriri, Ma Ngai, gutire hindi uka-enjoy maisha. No reke ngiguteithie, my dear, arume twena o thaa ici marenda mundu uramakenia. Ungekorwo ndungehota gukenia muthuri-gwo thaa ici, ona nieguthecaana na thie kundu kungi. Nie muthuri wakwa anjeraga live, “Kui, si ati sijawahi jaribu wanawake huko nje. No ngeragia ngaremwo.” Ati mundu muka ni athiaga akamurutira thuruari oguo, arora keino oguo, akarekania na kio. Bwana yangu hanifichangi chochote. Anjiraga, “Kui mimi najaribingi ku-date wanawake huko nje nikijaribu hata kuwatoa suruari hivi, inakuwa ngumu. Ndingehota.” Coz urathie… Anjeraga… Kama siku ingine alikuwa ananiambia, “Kui nitakuambia kitu na usione ubaya…” Ati athie, muiritu amuthumburete muno agithie gwake. Ati arutire muiritu ucio thuruari, athie gukoma nake oguo, ageririe kuinirira akiigwa muti niwaheha, tundu una muiritu daregariora, amuigerie uguo akee kana anoga atige, nginya akirigwo ati fata wa muiritu ucio agitiida akimuuma thutha an ndari na wira aramuteithia ni wa kii? In fact, onandacokire kwa muiritu ucio renge. Na ilim-take time kuniambia hiyo story. Mpaka aliniambia… Aliniambia, Gai, Kui, tiga gucooka kunjekaga madharau tundu ni utumaga nyingere magereinio mange nditendete.” Gimwera, “Kindu gi fata no ndukandehere murimu.” Muthee wakwa, una wona tukehetania, ni mugima munu. Akinjiira, “gai, ni remwe…” Ni nie ndamwekete madharau ngimwigataga live an nindaninire mweri mugima ditegokoma nake. Reke gekwire, arume ni mathiaga nja, no reke gekwire, ukuro niwigaga muthee wako uria kwa kwagiriere, umuheaga itina riki, ona angithie eeke malaya fifty, akili ciake irihoraga oo wee. Ona athie akore malaya kana mitego ihana atia, akili yake… Muthee wakwa nginya ahureire thaa mugwanja, “Kui, ni ma ngeretie gukoma ngaremwo.” Ndiramwera, “Ndukahota gukoma tundu ni uramenya ndi kuraihu. Reria nyuma hau hakuhe, urekaga ciana madharau.” Tundu, nie tuhetanagia gwika ciana madharau, akarega kuhe ciana indu iria irenda. Nie una ti nie muno endete muno, ni ciana. Reu ni urona reu ndungehota guikara hau werorere ciana ikiria thena, ni huu tuhetanageria nake. Noo, reke gekwire my dear, maisha mendaga mundu active, atwiki active maundoini mo? Mothe ni uku-enjoy life. Translation to: Kiswahili / Sheng’ Wacha sasa nikuambie, my dear, wanaume hawatakangi mtu wa kanisa, ati ulete ukanisa hadi kwa kitanda. Mwanaume anataka kukugeuza, anataka umwekee matako vizuri, na wewe unaleta ukanisa wako ati “Nishike pole pole”. “Nishike pole pole” ndio kusema nini? Si ni uweke miguu yote at ease, unampatia kile anataka mpaka huyo mtu anaona ni kama unakuwanga na wazimu, unamsugua unamsugua kabisa. Wee ni kama, nkt, wee ni nini unasema wewe… Naeza taka nilete mtu wangu ukuwe hapa uone kudinya ni kusema nini. Ni unapatia mwanaume mpaka anashindwa kama amewahi pewa hivyo tena, mpaka anasema “Hapana!”, na hakutawahi fika siku atawahi panuliwa miguu hivyo. Ni unamwacha ashike mpaka anasema, “Yes, iko ndani!”, na sio jokes ziko hapa, ni kazi iko hapa. Wacha nikuambie, ukanisa haupendangwi kitandani. Wachanga kuleta ukanisa na mafikira minig na stress kwa kitanda, ndio unaenda unazima. Ukiamua ni kuenda kupea mwanaume, ni upee mwanaume na roho yako yote na fikira zako zo? Zote! Bure, ukibeba stress zako zote upeleke kwa bed, aki ya Mungu hakuna siku utawahi-enjoy maisha. Lakini, wacha sasa nikusaidie, my dear, wale wanaume tuko nao saa hii wanataka dame atawafurahisha. Kama huwezi furahisha bwana yako saa hii, atakutomba na aende kwingine. Mimi bwana yangu ananiambianga live, Kui, si ati sijawahi jaribu wanawake huko nje Lakini, mi hujaribu ninashindwa.” Ati dame anaendanga anamtoa suruari hivi, anaona senye hivei, anamalizana nayo. Bwana yangu hanifichangi chochote. Ananiambianga, ui mimi najaribingi ku-date wanawake huko nje nikijaribu hata kuwatoa suruari hivi, inakuwa ngumu. Siwezi.” Coz unaenda… Ananiambianga… Kama siku ingine alikuwa ananiambia, “Kui nitakuambia kitu na usione ubaya…” Ati alienda, kuna dame alikuwa anamsumbua sana akaenda kwake. Ati alitoa huyo dame suruari, akiishia kumtomba hivi, akajaribu kuamsha, mti ikakuwa baridi, juu huyo dame hakuwa anajipundua, ati anajigeuza hivi anampea akae na akichoka aache, mpaka akashindwa haja ya huyo dame kushinda akimfuata na hana game inamsaidia ni ya nini? In fact, hata hakuwahi rudi kwa huyo dame tena. Na ilim-take time kuniambia hiyo story. Mpaka aliniambia… Aliniambia, Gai, Kui, wachanga kunifanya madharau juu unafanyanga niingie kwa mashida sitaki.” Nikam-show, “Kitu ni bora usiniletee ugonjwa (HIV).” Mzee wangu hata ukiona tukikosana ni m-adult sana. Ananishowingi, “Gai, siku moja…” Hata ni mimi nilimfanyia madharau nikamfukuza live na nikamnyima mwezi mzima. Wacha nikwambie, wanaume hudinyana nje, lakini wacha nikushow, kama unawekanga mzee wako vile kunatakiwa, unampatia kuma kabisa, hata akienda adinye malaya fifty, akili zake zitakuwa kuwa tu kwako. Hata akiwekwa box na malaya ama akaliwe chapati, akili yake… Mzee wangu mpaka alinipigia saa sita usiku, “Kui mi hata nimeshidwa kulala.” Nikamshow, “Hutaweza kulala juu unajua niko mbali. Siku ile nilikuwa karibu, ulifanyia watoi madharau.” Juu mimi na yeye hukosana juu ya kufanyia watoi madharau, anakataa kupea watoi kile wanataka. Mi hata sio mimi anapenda sana ni watoto Saa unajua huwezi kaa hapo uniona watoi wakikula shida, hapo ndio huwa tunakosana. Lakini wacha niku-show, my dear, hii maisha inatak msee ako active, active kwa kila ki? Kitu na ku-enjoy life.